4 elegantní způsoby jak převézt manželku i berňák: zatajujte s lehkostí!

Author: Roderick Eime on Flickr.com; License: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/; Mods: Photo croped

Sdílejte

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak skrýt své příjmy před manželkou nebo berňákem? Nebo naopak, jak skrýt některé své výdaje, které by vyvolávaly zbytečné otázky a obviňování? Hrajete například online poker a potřebujete nepozorovaně stáhnout sto tisíc, které jste vyhráli ve večerním turnaji? Nebo prodáváte na ebay? Možná se chcete zaregistrovat na online seznamce, ale bojíte se, že se k vašim údajům dostanou hackeři jako v případě Ashley Madison. Nebo prostě jen máte rádi ženy, ale vaše žena o tom neví. V tom případě je načase začít uvažovat o anonymních platebních metodách, při kterých jste chráněni před slídily a které zvyšují ochranu vašeho soukromí při provádění choulostivých operací. Možností je spousta, my vám ukážeme některé z metod, které jsou dostupné na českém trhu.

Skrill

Elegantním způsobem, jak skrýt část vašich příjmů či peněz jsou internetové peněženky. Jednou z celosvětově nejoblíbenějších je peněženka Skrill, která je dostupná také v češtině. Internetovou peněženku je při jejím založení třeba spojit buď s bankovní kartou, nebo s bankovním účtem. A to jednoduše tak, že si ji ze svého účtu nebo karty nabijete. Poté už si ale s účtem můžete dělat, co chcete. Máte na internetu jakékoli zdroje příjmů, které nechcete přiznávat?  Žádný problém. Peníze si jednoduše necháte poslat na účet Skrill.

Za deset dolarů ročně si necháte vystavit plnohodnotnou platební kartu a peníze si z karty jednoduše vyberete přes bankomat, případně s ní platíte v obchodech. Nikdo se nic nedozví. Peníze z vašeho zaměstnání můžete posílat na investiční účty a peníze bokem použít na zaplacení běžné spotřeby, kde jejich původ nikdo nekontroluje. Pokud jsou vaše příjmy čisté, ale naopak máte výdaje, které by neměl nikdo vidět, poslouží karta jako ideální platební prostředek. Romantická večeře v luxusní restauraci nebo útrata v Penzionu u Tří panen v době, kdy jste měli být na služební cestě, se na žádném výpisu z účtu neobjeví.

 

PayPal

PayPal je podobně jako Skrill jednou z nejpoužívanějších internetových peněženek. Její výhodou je širší záběr. PayPal je možná nejrozšířenější internetovou peněženkou na světě a třeba na aukčním serveru ebay jde o nejrozšířenější platební metodu vůbec. Oproti Skrillu ale má jednu velkou nevýhodu, kterou je absence platební karty. Využijete ji tedy především na internetové transakce. Veškeré příjmy, které nechcete přiznávat a které vám přijdou na PayPal, proto musíte takříkajíc otočit. Kupte si domů například novou televizi nebo jinou elektroniku, nebo účet využijte na nákup služeb tam, kde je to možné.

 

Alternativní měny

K anonymnímu nákupu a prodeji zboží a služeb lze na internetu využít také virtuální měny, jakým jsou třeba Bitcoin či CzechCoin. K jejich uchovávání budete zase potřebovat některou z internetových peněženek, které úložky v Bitcoinech či jiných měnách podporují. Platí však to samé, jako v případě PayPalu, tedy že svoji peněženku nemůžete spojit s reálnou platební kartou.

 

Předplacené platební karty

S předplacenými kartami se poslední dobou roztrhl pytel. Na český trh vstupuje s touto službou jedna společnost za druhou a oblíbené jsou také v Evropě. Podle průzkumu společnosti MasterCard lidé v Evropě utratí do roku 2020 prostřednictvím těchto karet 112 miliard eur. Výhodou takovéto karty je fakt, že není spojena s vaším bankovním účtem a je do značné míry anonymní.

S mírou vaší anonymity však souvisí také transakční limit, který můžete kartou provést během jednoho roku. Pokud odmítnete zadat jakékoli své údaje, obvykle se budete muset spokojit s limitem do pěti tisíc. Naštěstí však můžete toto omezení obejít a dostat se až na nějakých 50-60 tisíc ročně. S tím už si můžete trochu zašpásovat.

Typickým příkladem je BLESK peněženka, kterou můžete nabít pouze do částky 5 000 korun. Pokud zadáte některé své identifikační údaje, zvýší se limit až na 55 tisíc. Společnost ale neověřuje, jestli se skutečně jmenujete Petr Novák a bydlíte na Náměstí Svobody. Peníze na kartě jsou v takovém případě také dokonale skryty případnému chamtivému oku exekutora. Nevýhodou takového postupu je ale fakt, že pokud kartu ztratíte, s penězi se musíte rozloučit. Nebudete totiž schopni dokázat, že Petr Novák jste byli skutečně vy.

Podobné je to také u karty MYUNICARD od ČSOB (případně Dobré karty vydávané ve spolupráci ČSOB a COOP), kde jsou limity 3 500 a 60 000 korun. Pokud se necháte ověřit na poště, vzroste limit až na 600 tisíc. V takovém případě ale celá sranda ztrácí smysl, protože jste vystoupili ze stínu anonymity.

Další možností je zakoupit více platebních karet s nižším limitem. Jakmile limit vyčerpáte, jednoduše kartu vyhodíte a použijete jinou. Hodí se tedy především v případech, kdy chcete platit za služby, které jsou pro vaši manželku nepřijatelné. Jelikož na kartě není uvedeno vaše jméno, můžete s ní platit i v případech, kdy máte obavu z toho, aby společnost přijímající kartu nezneužila znalosti vašeho jména. Tedy typicky v Penzionu u Tří panen nebo podobných zařízeních.

Kromě zmíněné BLESK peněženky můžete využít například karet MoneyPolo. Specifickou službou jsou karty Paysafecard, které slouží spíše pro nákup služeb na internetu a pro naše potřeby se příliš nehodí.

Možností je jistě více, ovšem většinou fungují na stejném principu. Nejlepší cestou je určitě Skrill, a to především díky možnosti plně využít klasickou platební kartu, které je však těžké dostat se na kobylku.

Sdílejte

Komentáře

 

redakce

 
RSS | © Copyright 2015 Finpark.cz