7 špinavých triků realitních agentů

Author: Wouldpkr T B on Flickr.com; License: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/; Mods: Photo croped

Sdílejte

Česko je rájem realitních makléřů. V celé republice působí přes 18 tisíc realitních makléřů, což znamená, že na jednoho připadá necelých 600 potencionálních klientů, včetně dětí. V Polsku jsou to například 4 tisíce lidí na jednoho makléře a v Německu přes 7 tisíc. Není proto divu, že realiťáci mají v Česku podobnou reputaci jako veksláci, taxikáři či finanční poradci. Při takovém množství konkurentů se mnozí z nich uchylují ke špinavým trikům, kterými se snaží přechytračit prodejce i kupujícího. Často se přitom specializují na jednu nebo na druhou skupinu. Podívejme se tedy na triky těch, kteří se snaží obalamutit kupce. 

 

Nepravdivé inzeráty

Podle jednoho z průzkumů věnujícímu se realitnímu byznysu téměř polovina kupců nakonec odchází s jinou nemovitostí, než kvůli které makléře kontaktovala. Většina lidí přitom hledá ideální nemovitost na internetu. Najde si několik inzerátů, zavolá makléřovi a domluví si prohlídku. Makléři však moc dobře vědí, že nejdůležitější je vždy první dojem. Pokud dostatečně nevychválí nemovitost už v inzerátu, nikdo jim nezavolá. Základním pravidlem, které se tedy všichni makléři učí, je: cílem inzerátu není prodat nemovitost, ale vylákat kupce na prohlídku.

Ti nepoctiví proto bez skrupulí připojí k inzerátu falešné fotky okolí, pokojů nebo výhledu. Budou vám tvrdit, že byt má balkon, ale na místě zjistíte, že šlo o společný balkon na chodbě. Ten přitom započítají do obytné plochy bytu a pro jistotu přidají i pár metrů ze sklepa. A z 60 metrů máte rázem 70. Že pod bytem projíždí každých pět minut drnčící tramvaj? „Byt se nachází v klidné lokalitě s dobrou dopravní dostupností“. Občas neváhají napsat špatný název ulice a zamění ho za klidnější ulici v sousedství. Že na to při prohlídce přijdete? Pardon, chybička se vloudila. Ale když už jste tady, pojďte se na byteček podívat. Je tak pěkný, že zájemců je jako máku!

 

Kupujte rychle, máme další zájemce

Otřepané, laciné, donekonečna probírané a přesto stále spolehlivě fungující. Makléř si s vámi domluví schůzku na víkend, protože jindy se vám nepodařilo sladit časové plány. Vždy, když jste měli volno vy, nemohl makléř, načež nabídl nějaký nesmyslný termín jako třeba středu v 11 hodin dopoledne. Když dorazíte k nemovitosti, potkáte makléře, jak se loučí s dalším zájemcem. Poté vás provede bytem či domem, který je podle něj ten nejlepší v okolí, a přitom vám nezapomene sdělit, že o nemovitost už projevil zájem kupec před vámi. Aby toho nebylo málo, tak po vás jdou další lidé a celkem je zde pět či více zájemců.

K vytvoření této iluze „přetlaku“ přitom často slouží trik s falešným kupcem. Ten, koho vyprovázel předtím, než vás vzal na prohlídku, není kupec. Je to makléřův kumpán. Další zájemci už jsou vymyšlení, ale jelikož jste toho prvního viděli na vlastní oči, uvěříte. Pokud nemovitost splňuje vaše požadavky, jste v pasti. Makléř na vás tlačí, abyste si vše rozmysleli rychle a podepsali rezervační smlouvu. Co uděláte? Budete riskovat, že vám nemovitost někdo vyfoukne? Nebo po krátkém rozmýšlení zavoláte makléři se slovy „já to tedy beru, šéfe“?

 

Majitel není doma

Další jednoduchý trik, jehož cílem je snížit vaši schopnost doptat se na důležité věci. Používá se hlavně u problémovějších nemovitostí. Proč majitel byt prodává? Makléř má po ruce příjemnou historku o tom, jak se stěhuje na venkov / do města. Jací jsou sousedé? Milí a přátelští, jak jinak. Že se majitel stěhuje proto, že se s nimi nedá vyjít, pětkrát ho vytopili a každý týden je u nich policie, to se nedozvíte. Nebo je někde poblíž nová restaurace a v noci se v bytě nedá spát, za humny postavili spalovnu a půlku roku se zde nedá dýchat. Majitel by se možná přetvařovat nedokázal, proto raději „nutně musí něco zařizovat“.

 

Hra na emoce

Používá se naopak v situacích, kdy je majitel nemovitosti doma. Pravděpodobně se tedy nestěhuje kvůli negativním zážitkům. Bude se však snažit vzbudit ve vás pozitivní emoce. Jak víme, jedna pozitivní emoce se vyrovná deseti negativním argumentům. Často funguje ve spojení s trikem číslo jedna. Makléř vás vyláká na návštěvu nevyhovující nemovitosti a po prohlídce se vás ustaraně ptá, co na to říkáte a co byste si představovali jinak. Oťukne si také vaše záliby či hudební vkus. Za týden vám volá se skvělou nabídkou, která je jako ušitá právě pro vás. Proto zatím volá jenom vám.

Tím si vás samozřejmě nakloní už předem. Přijdete na prohlídku, majitelé se usmívají a kupodivu mají podobné zájmy jako vy, hraje v baráku či bytě hraje vaše oblíbená hudba a na stole jsou vaše oblíbené zákusky. Vy si tak můžete snadno představit, že už zde bydlíte. Ale pozor, neotálejte! Jestli byt nechcete, bude ho makléř muset nabídnout k dalším prohlídkám!

 

Zařídíme za vás hypotéku

Na mnohé kupce jdou při představě papírování a shánění hypotéky mrákoty. Proto jsou vděční, když jim makléř nabídne spřáteleného kolegu, který pro něj vyřizuje hypotéky. Už ale nepřizná, že má z každé takové hypotéky tučnou provizi. Ačkoli může být spřátelený poradce profesionál, často vám dá na výběr pouze ze dvou nebo tří variant a vy po čase zjistíte, že jste mohli mít hypotéku mnohem výhodnější. Darovanému koni se někdy vyplatí prohlédnout chrup pěkně zblízka.

 

Byt je po kompletní rekonstrukci

To určitě! Především panelové byty procházejí poslední dobou modernizacemi, takže se v nich dá dokonce slušně bydlet a nemusíte se stydět do nich pozvat přátele. Především rekonstrukce před prodejem jsou ale často povrchní a řeší pouze ty věci, které jsou vidět na první pohled. Byt se ale prodává za cenu, jakou by měl po kompletní rekonstrukci. Makléř i majitel vám budou určitě tvrdit, že vyměnili také elektrické rozvody a ty jsou teď měděné a nezničitelné. Je však dobré si toto tvrzení ověřit, například s pomocí domovního inspektora. Až vám za dva roky staré hliníkové rozvody nadobro shoří, po makléři i majiteli se slehne zem.

 

Tady se stavět nebude

Kupujete krásný byt s výhledem, vyhnuli jste se úspěšně všem špinavým trikům a těšíte se, až se nastěhujete. Vrtá vám ale hlavou, jestli se po této druhé etapě nebude stavět ještě třetí či čtvrtá. Makléř to samozřejmě vehementně popře, i když už dlouho ví, že se brzy budete dívat maximálně do sousedovy kuchyně. A kdo by si slova toho sympaťáka prověřoval, že ano.

 

Sdílejte

Komentáře

 

redakce

 
RSS | © Copyright 2015 Finpark.cz