7 zákeřných metod, jak vás v práci začnou špehovat. Nechutné!

Ilia Efimovich Repin (1844-1930) - Volga Boatmen (1870-1873)

Sdílejte

Neuniknete! Budete mít čipy v těle a makat jako otroci.

Technologie by zde měly být proto, aby nám ulehčily život, ušetřily čas nebo peníze. Pojďme se podívat na několik novinek, bez kterých bychom se určitě obešli a které nám z práce spíše udělají peklo, než že by nám ji zpříjemnily. Můžeme pouze doufat, že k nám se dostanou co nejpozději.

 

Skončíme pod dohledem robotů

Jestliže se vám nelíbí váš obsesivní nadřízený, patrně se vám blýská na lepší časy. Brzy totiž může být nahrazen robotem nebo počítačem, který je vždy stejně spravedlivý. Smutné na druhou stranu je, že ho při případném problému neobměkčí ani lahev dobré whisky. Podle studie společnosti Gartner totiž do dvou let budou více než tři miliony lidí pod dohledem robotických nadřízených. Doba Terminátora a Matrixu se pomalu blíží. Představte si, že vaše pozice je natolik „výjimečná a nenahraditelná“, že na kvalitu vaší práce dohlíží počítač. Vše díky strojovému učení, které nyní hýbe světem IT. Už nedohlížíte vy na počítač, ale on na vás! To je skoro na sebevraždu, nebo alespoň na odchod ze zaměstnání. Mimochodem, v jakých oblastech se robotičtí šéfové prosadí? Budete se divit, ale například v pohostinství či v dopravě. Robotický šéf například pozná, že servírujete talíř pod špatným úhlem, nebo že se na své zákazníky špatně usmíváte.

 

Čipy rozpoznají naši náladu a produktivitu

Společnosti se vždy snažily hlídat a poměřovat své zaměstnance. Do poloviny 20. století tak většina zaměstnanců pracovala v obrovských králíkárnách, uprostřed kterých byla vyvýšená šéfovská kukaň. Nadřízený vás odsud sledoval a hlídal, jestli pracujete tak, jak máte. V posledních desetiletích jsme tomuto dohledu odvykli, ale jen proto, aby nyní přišel na řadu mnohem monstróznější a komplexnější projekt.

Například v telefonickém prodeji se tak už objevují chytrá nositelná zařízení, která dokážou rozpoznat tón zaměstnancova hlasu, jeho dynamiku, polohu zaměstnance v kanceláři i to, jestli je vzpřímený či shrbený. Všechny tyto informace se ukládají na vaši identifikační kartu a nadřízení posléze s pomocí softwaru vyhodnocují, jestli jste přistupovali k prodejnímu hovoru s tím správným nadšením a co bylo za případným neúspěchem telefonátu. Pokud tak přijdete do práce se špatnou náladou, nadřízený to na základě analýzy hlasu okamžitě pozná. A protože špatná nálada neprodává, můžeme se v pracovní smlouvě brzy dočkat klauzule, že za celodenní špatnou náladu nám náleží jen polovina odměny.

 

Firma pozná, že chceme odejít

Máte toho v práci plné zuby a chcete odejít? Společnost to o vás už dávno ví a má za vás náhradu ještě před tím, než jí to vůbec oznámíte. Myslíte, že jde o sci-fi? Nikoli, v současné době už existují projekty, které úspěšně dokazují, že jde o holou přítomnost. Na podobném projektu pracuje například společnost VMware a úspěšně si ho vyzkoušel americký Walmart. Jde o další důkaz síly, kterou má úspěšná analýza tzv. big data. Trochu děsivé je, že na základě toho, jak moc se zapojujete do určitých aktivit, kolik toho v práci uděláte a s kým a jak dlouho se v práci bavíte, může společnost zjistit s velkou mírou pravděpodobnosti, že do roka dáte výpověď. Ví to to tedy dokonce dřív než vy sami. Nabízí se tak vtíravá otázka: když o vás dokážou zjistit tohle, co všechno jim o sobě ještě bezděčně prozradíte?

 

Před nudným tréninkovým videem už nebude úniku

Firemní tréninková a motivační videa a prezentace mohou být i v současnosti pěkné peklo. Ať už se týkají bezpečnosti práce, korporátních pravidel či firemní kultury, často jde o čistou lobotomii, která ze zaměstnance vysaje veškerou energii. Zatím si tyto prezentace nebo videa můžete pouštět na svém počítači a nadřízenému se pouze ukáže, že jste úspěšně prošli všemi kapitolami. Už ale nezjistí, jestli jste prezentacím opravdu věnovali svoji pozornost, nebo jste je spustili na pozadí a otevřeli si facebook či email.

To se ale brzy změní. Společnost Mindflash už nějakou dobu nabízí řešení, při kterém pohybujete slajdy na prezentacích pohybem svých očí. Pokud se přitom díváte jinam, prezentace se zastaví. Brzy vám proto nezbude nic jiného, než vše poctivě pročíst od začátku do konce, byť by to byla sebevětší otrava. V tuto chvíli má společnost již tisíc firemních klientů, například Uber, Apple či Microsoft.

 

Budou nás sledovat 24 hodin denně

Myslíte si, že jakmile odejdete z práce, začínáte žít svůj soukromý život a firmě do toho nic není? A co když ho žijete pod neustálým dohledem svého šéfa? Ten může díky aplikacím ve vašem mobilu jednoduše zjistit, kde se ve svém soukromém čase pohybujete. Byli jste do rána v baru? Nadřízený to pozná a pěkně vám to spočítá. Jeli jste na padesátce sedmdesátkou? Ráno očekávejte kázání o tom, že byste měli příště zpomalit. Šli jste na pohovor ke konkurenci? Očekávejte vyhazov.

Že se nejedná o žádný vtip, dokazuje případ Američanky, kterou šéf vyhodil proto, že si všimla sledovací aplikace a odinstalovala ji. Společnost monitorování zaměstnanců přiznala, nadřízení své zaměstnance dokonce kárali za ono překročení rychlosti. I tak však podle firmy bylo vše v pořádku. Až si tedy příště dáte dostaveníčko s manželkou svého nadřízeného, nechte služební telefon raději doma.

 

Životní pojištění bude pouze pro zdravé

Ačkoli tomuto hrůznému kroku jsme ještě daleko, není vyloučeno, že se brzy stane realitou. Rozmach nositelné elektroniky s sebou nese také stále větší penetraci společnosti nejrůznějšími fitness aplikacemi a funkcemi na rozpoznávání tlaku, hladiny tuku a cukru v krvi a tak podobně. Ve Spojených státech, kde vaše zdravotní pojištění platí zaměstnavatel, se už v některých firmách prosazuje jednoduchý sledovací princip. Všichni zaměstnanci dostanou zprvu horší pojištění s vyšší spoluúčastí a ti, kteří prokážou pomocí dat z nositelné elektroniky dostatečnou fyzickou aktivitu a kondici, získají nárok na slevu a lepší verzi tohoto pojištění.

Nás se zatím životní pojišťovny snaží motivovat slevami pouze za pravidelné návštěvy obvoďáka či urologa. Trend slev na základě naměřených dat na sebe ale nenechá dlouho čekat. Zprvu to vypadá jako dobrý nápad. Žiju zdravě, tak dostanu slevu. Nakonec to ale dopadne tak, že kdo se do systému nepřidá, bude automaticky podezřelý a téměř nepojistitelný.

 

Implantují nám čipy jako psům

Tuto novinku nabízí jedna švédská společnost, která svým zaměstnancům nabízí do ruky implantát o velikosti zrnka rýže. Díky němu si můžete pouhým přiložením zápěstí otevřít ve firmě dveře, objednat kávu nebo okopírovat nějaké dokumenty. WOW! To chcete! Očipovaní jako psi budete běhat po kanceláři a plnit rozkazy svých pánů. Zaměstnanci bez čipů budou za toulavé psy druhé kategorie. VIP zaměstnanci potom dostanou čipy s GPS lokátorem, aby se firmě neztratili z dohledu. A když se rozhodnete odejít? To zatím vyřešené není. Ale abyste měli jistotu, že vás nadále nesledují, budete si muset čip nechat vypreparovat. Nebo vymlátit chrup jako ve filmu 12 Opic.

 

Sdílejte

Komentáře

 

redakce

 
RSS | © Copyright 2015 Finpark.cz