5 zaručeně nejhorších dovolených pro lidi, kteří v práci odpočívají

Author: Eli Duke on Flickr.com; License: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/; Mods: Photo croped

Sdílejte

Baví a energizuje Vás vaše práce? Myslíte (nebo alespoň říkáte), že dovolenou vůbec nepotřebujete? Je vám hloupé nevybrat téměř obligatorní dny dovolené, aby se na Vás kolegové nepošklebovali? Pak nejenže potřebujete dovolenou, ale potřebujete dovolenou velmi speciální. Potřebujete opravdu hodně špatnou dovolenou. Možná i horší. A drahou. A unavující. Těžko říci, jestli je možné všechny následující typy dovolených sehnat, ale velmi jsme se snažili, abychom pro Vás ty nejhorší vymysleli. 

A nutno říci, že to byl úkol opravdu nelehký. Pevně ale věříme, že z naší snahy budete mít užitek. Abyste si vybrali tu opravdu nejhorší dovolenou, je nejdříve potřeba se s celou problematikou trochu seznámit. Tak jako téměř vše v moderní společnosti je i nejhorší dovolená velmi relativní pojem. V tomto případě je to zajisté naprosto opodstatněné. Jednoduše, co je pro jednoho rájem, je pro jiného čirým utrpením – a o to jde.

Zde je pouze několik našich skromných návrhů pro některé konkrétní případy. Neváhejte se ale inspirovat a vytvořte si vlastní zničující dovolenkové menu sobě na míru.

 

Krásná letní Provence pro alergiky

Začíná léto a jarní květiny, jejichž pyl tak dráždí vaše sliznice a oči, konečně odkvétají. Jásáte. Míza jako by se Vám vracela do žil a v tu chvíli to přijde. Kolega, který se právě vrátil z francouzské Provence s nadšením vypráví. Dozvíte se o skvělém tradičním ubytování, famózních sýrech a víně i krásné vůni levandulí všude, kam se hnete – v tom sebou trochu škubnete. Sýry a víno ale všechny obavy z levandulí převážily a vy jedete do Provence ani nevíte, jak rychle.

Bon voyage a přejeme hodně kapesníků!

 

Nucené nakupování v Miláně pro stereotypní muže

Standardně stačí na nakupování půl hodiny a máte dost. Je ale až k neuvěření, co s průměrným mužem stereotypního druhu může udělat nakupování celodenní. Tato varianta patří k těm kvalitně drahým, s naprosto exklusivním efektem únavy. Nejlépe funguje v koncentrované formě např. týdenního pobytu v Miláně, nakupovat lze prakticky všechno a dlouhodobé účinky jsou zajištěny.

 

Severní Koreu na volnomyšlenkáře a paranoiky

Pokud nesnesete ani myšlenku na to, že byste byli sledováni nebo se podobných myšlenek naopak nemůžete zbavit, „nápravný tábor“ Severní Koreje bude něco pro Vás. Podle místních zdrojů tam totiž sledovaní opravdu budete – a to pravděpodobně bez větších šancí uniknout. Po delším čase zde však hrozí nebezpečí, že prvotní (velmi unavující!) pocity úzkosti ustoupí, Vy si zvyknete a Vaší fobie se zbavíte už napořád.

 

Jižanská kruťárna – pokud jste „zapínač“

Už jsme si vlastně zvykli dělit se do dvou skupin – jsme buď vypínači, nebo zapínači – tedy buď ti, „kteří to topení neustále vypínají a všem ostatním je zima“, nebo jej „zapínají a doma je tak horko, že se skoro nedá dýchat“. A s železnou pravidelností se alespoň jeden od každého druhu vyskytuje v každé domácnosti. Pro zapínače je již vcelku zaběhlá dovolená na lyžích, obecně v horách, na severu a podobně, takže tím se moc zabývat nemusíme.

V některých případech je ale nutný větší kalibr a našim tipem je dovolená na Antarktidě během léta na severní polokouli. Synergického efektu bude dosaženo, jste-li zapínač a zároveň extrovert. Během tohoto období je totiž vylidněna i většina vědeckých základen v okolí jižního pólu a nenarazíte zde ani na polární medvědy – leda tak na tučňáky, ale s těmi asi moc sociálního vyžití nezakusíte.

 

Somálská specialita

… je vcelku universálním řešením. Sice za něj (alespoň v první fázi) nezaplatíte tolik, jako za jiné blízké destinace – což je samozřejmě závislé na volbě dopravy, ale přidaná (nebo sebraná?) hodnota je nevyčíslitelná. Obecně tady dochází ke konfliktu našich požadavků, protože volíme-li drahý způsob přepravy (což je pro nás žádoucí), zpravidla nás tolik neunaví.

V případě Somálska se ale nemusíme bát zvolit levnější, například pěší způsob dopravy ze sousední Etiopie. Zabere to bohužel více času, pokud Vás ale neunaví rovníkové slunce a sucho, pak už asi nic. Ušetřené peníze pak pravděpodobně využijete na platbu výkupného za sebe (takže je raději předem svěřte dobrému příteli).

 

Z Finparku přejeme krásné léto a skvělou dovolenou!

Sdílejte

Komentáře

 

Daniel Pavliňák

 
RSS | © Copyright 2015 Finpark.cz