6 důvodů, proč vám sex pomůže v kariéře

Author: MihaiParaschiv on pixabay.com; License: https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.cs; Mods: Photo croped

Sdílejte

Přemýšleli jste už, co ve svém životě změnit, aby se vaše kariéra pohnula kupředu? Pročetli jste si články o osobním rozvoji a označili deset tipů pro rok 2016? Všechno spalte a začtěte se do následujících řádků. My pro vás máme totiž tip jediný, ale o to zajímavější: pokud chcete mít v práci úspěch, zvyšte v tomto roce svoji sexuální aktivitu. A je jedno, jestli se jedná o sex manželský, předmanželský, o sex s milenkou zatímco doma řve manželka a malé dítě, nebo jestli se budete pravidelně vydávat do svých oblíbených nočních podniků. Na následujících řádcích vám (mimo jiné díky serverům dailyworth a inc.) ukážeme, jaké zázraky zvýšený příděl sexu dovede.

 

Budete mít více peněz

A to nejen pro sexuální pracovnice, ale pro všechny. Podle studie německého Ústavu pro studium práce z roku 2013 vydělávají lidé, kteří mají sex čtyřikrát týdně nebo častěji, prokazatelně více peněz než jejich méně aktivní spoluobčané. Podle studie jsou sexuálně velmi aktivní lidé šťastnější, mají vyšší sebevědomí, jsou zdravější a mají méně depresí. Fyzické a duševní zdraví následně vede k vyšší produktivitě práce a tedy také k vyšší výplatní pásce.

Studie upozorňuje, že zde působí i opačná závislost – totiž že bohatší lidé jsou na partnerském trhu žádanější a mají proto více sexuálních příležitostí. V zásadě jde však o dobrou zprávu. Pravidelný sex vede k vyšším výdělkům a ty k většímu výběru partnerů a většímu množství sexu. Jednoduše ideální řetězec událostí. Podle studie přitom mají největší finanční užitek ze zvýšené sexuální aktivity muži ve věku 26 – 50 let. Jenom je škoda, že studie nešla do takových podrobností, aby nám spočítala, jak se to má s placeným sexem. Kolik můžeme měsíčně za sex utratit, aby se nám to ještě finančně vyplatilo? Doufejme tedy, že se tématu někdo brzy ujme, a tuto nepříjemnou díru ve znalostech nám pomůže vyplnit.

Odbouráte stres a prodloužíte si život

Sex je jednou z hlavních činností, která nám pomáhá zbavit se nahromaděného stresu. Díky tomu můžeme jít druhý den do práce uvolnění a s lepší náladou, což se zase projeví na naší produktivitě a na pracovních vztazích s kolegy. Při náročných pracovních debatách nebo při řešení náročných úkolů tak budete klidnější a budete mít větší nadhled, čehož si nadřízení určitě všimnou. Jde o další kousek skládačky, která vede k povýšení, nebo alespoň vyššímu platu. Navíc pravidelný sex vede také k vyššímu věku dožití, a to o tři až osm let. Nejen že budete mít více peněz, ale budete si je ještě užívat déle než zchudlý asketa, který kdysi býval vaším kolegou a který začínal na stejné startovní čáře.

Budete zdravější

Za vše může hormon dehydroepiandrostendion (DHEA), který tělo během sexu vylučuje. Ten bývá označován také jako hormon mládí. Posiluje náš imunitní systém a cítíme se díky němu mladšími a schopnějšími. To vede samozřejmě k menšímu počtu dní, ve kterých nás přemůže nemoc či únava. A to zase k vyšší produktivitě a lepšímu očku u nadřízených. Navíc podle studie Královské nemocnice v Edinburghu vypadají čtyřicátníci, kteří mají o 50 % více sexu než jejich vrstevníci, v průměru o 13 let mladší. A pak že živá voda z pohádek neexistuje.

Zvýší se vám sebevědomí

Pravidelný sex zvyšuje množství testosteronu v těle. To vede ke zvýšení sebevědomí, což je zase jedním z důvodů, proč se vám bude v práci lépe dařit. Průrazný sebevědomý člověk je přesně ten typ, který bude povýšen dříve. Kolega, který je sice možná schopnější, ale nijak se neprojevuje a je šedou myší kanceláře, zůstane vždy pouze výkonným pěšákem. Zatímco sebevědomý samec, který se nebojí zdravě riskovat a činit obtížná rozhodnutí, to může někam dotáhnout.

Budete chytřejší

Podle některých průzkumů vede orgasmus k vyšší cirkulaci krve ve všech částech mozku. Vyšší cirkulace krve a tedy i větší přísun kyslíku je přitom pro mozek větším stimulem než jeho procvičování pomocí různých her a úkolů. Některé studie provedené na myších i lidech prokázaly, že pravidelný sex pomáhá výrazně zlepšovat paměť.

Sex navíc podle studie amsterdamské univerzity zlepšuje analytické schopnosti, což se při řešení pracovních problémů může hodit. Ale pozor! Nejde o romantický sex při svíčkách a za zvuku hudby, ale o prostý sexuální akt, o bezmyšlenkovité ukojení sexuálního pudu. Z romantika jednoduše analytik nikdy nebude. Ale i pro romantiky máme dobrou zprávu. Romantický sex a plánování budoucnosti vede k větší kreativitě a lepšímu vnímání věcí v souvislostech. Dlužno dodat, že mnoho lidí začne chápat souvislosti až příliš pozdě – v době, kdy už mají na krku rodinu.

Zlepší se vám spánek a zmenší bolesti

V tomto případě pomáhá oxytocin, který se také uvolňuje během sexu. Oxytocin velmi účinně tlumí bolest. Čím více sexu, tím více oxytocinu a tím méně různých bolístek, které nás občas v práci sužují. Ať už jde o bolesti hlavy, bolesti zad či ztuhlých kloubů při monotónní kancelářské práci. Oxytocin také pomáhá regulovat a zlepšovat spánek. A kvalitnější spánek vede také ke zlepšené produktivitě. Protože méně kvalitního spánku je lepší než více nekvalitního přerušovaného, umožňuje nám pravidelný sex také probdít větší část dne. Ušetřenou hodinku či dvě můžeme věnovat zábavě, samotnému sexu a přinejhorším i práci.

 

Pozitivní účinky pravidelného sexu se neomezují jen na oblasti, které přímo či nepřímo ovlivňují váš pracovní život. V krátkosti lze zmínit zdravotní benefity jako je nižší krevní tlak, nižší riziko rakoviny prostaty nebo zvýšená fyzická kondice. Zvýšená sexuální aktivita tedy zlepšuje zdraví, náladu, pracovní výkon. Proto je důležité najít si na sex vždy dostatek času a neopomíjet ho ani během náročných dní. Právě při nic totiž potřebujete zvýšený příděl sexu více, než kdykoli jindy. Pamatujte na to a připomeňte to také svým manželkám a milenkám. A když nezareagují, vyrazte si někam s kamarády utratit něco ze svého čtvrtmilionového rozpočtu.

 

Sdílejte

Komentáře

 

redakce

 
RSS | © Copyright 2015 Finpark.cz